Open

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon rinoplasti, rinoplasti cerrahisinde oldukça uzmanlaşmış bir uygulamadır. Bu ameliyatlarda daha önce geçirilmiş burun ameliyatı sonucu ortaya çıkan sorunlar düzeltilir ve önceki ameliyatlarda elde edilen boyut, genişlik, profil, uç ve burun asimetrisi kendiliğinden giderilir. Ayrıca burunda meydana gelen yapısal bozukluk sonucu oluşan solunum probleminin de giderilmesine yardımcı olur. Gerektiğinde genellikle kaburga kemiğinden veya kulak kıkırdağından elde edilen greftler tercih edilir ve sorunlar düzeltilmeye çalışılır.

after 10 years revision rhinoplasty in turkey

Revizyon Burun Estetiği Nedir?

Revizyon Rinoplasti, ilk rinoplastiden sonra devam eden veya oluşan istenmeyen bir durumu düzeltmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. İlk ameliyattan sonra burnun görünümünü veya işlevselliğini eski haline getirmek için yapılır. Revizyon oranları genellikle cerrahın tecrübesine göre değişmektedir. Ancak cerrahlar deneyim ve uzmanlıktan bağımsız olarak bazı durumlarda revizyona da ihtiyaç duyabilirler. Bunun nedeni rinoplasti operasyonlarının karmaşıklığıdır ve bazen ameliyat başladıktan sonra beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda burnun karmaşık yapısı nedeniyle iyileşme sürecinde komplikasyonlar meydana gelebilir.

Revizyon Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Detaylı bir muayeneden sonra doktor size sorunun nasıl ve neden oluştuğunu anlatacak ve olası çözümlere odaklanarak çözümleri sizinle tartışacaktır. Yapılması gerekenleri anlatarak ihtiyaçlarınıza özel kişisel çözümler üretir. Öncelikle ameliyat doğası gereği kişiye göre değişir. Estetik burun ameliyatında, burun içindeki kıkırdak kullanılarak pozisyonu değiştirilerek ve yeniden konumlandırılarak burun şekillendirilir. İlk ameliyatlarda burundaki kıkırdakların tamamı kullanılıyorsa, revizyon ameliyatlarında kulaktan veya kaburgadan kıkırdak alınır. Kemik veya kıkırdak takviyesi için herhangi bir alerjik reaksiyon riski olasılığı nedeniyle hastanın kendi vücudundan alınan kıkırdak ve dokular kullanılır. Revizyon burun estetiği genel anestezi ile yapılır.

Revizyon Rinoplasti İçin Kimler Uygundur?

Revizyon rinoplasti, istenmeyen düzensizlikler, çökme, şekil bozukluğu, nefes alamama gibi sorunlar nedeniyle hastanın yeni burnundan memnun olmadığı ve burnun yenisiyle değiştirildiği cerrahi bir işlemdir. Revizyon burun estetiği ameliyatının amacı, burnun anatomik yapısını ve görünümünü hastanın yüz yapısına uygun ve doğal hale getirmek ve burunda olumsuz olanı yeniden oluşturmaktır. 18 yaş ve üzeri tüm hastalara uygulanabilir. Hastanın çok ciddi sağlık sorunları varsa bu ameliyat 16 yaşına kadar yapılabilir.

Revizyon Burun Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Revizyon rinoplasti, daha önce burun estetiği yaptırmış ancak sonuçtan memnun olmayan veya nefes almada zorluk, tıkanıklık gibi sorunları devam eden kişilerin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Revizyon rinoplasti, ilk rinoplastiden çok daha zor bir işlemdir. Bunun nedeni anatomik planların değişmesi ve eksik dokuların varlığıdır. Ameliyatın başarısı, fizyolojik fonksiyonların düzeltilmesinin yanı sıra burunda meydana gelen problemlerin teşhis ve düzeltilmesi de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Bunlar kişinin rahatı için çok önemlidir. Revizyon rinoplasti ameliyatı, mevcut sorunları düzeltmek için genellikle kıkırdak gerektirir. Burun içinden alınan kıkırdak yetersiz ise kulak kepçesinden kıkırdak alınır. Buna alternatif olarak kaburgadan alınacak kıkırdak da kullanılabilir. Ortaya çıkan kıkırdak mevcut sorunu giderir.

Revizyon Rinoplasti Ne Zaman Yapılmalıdır?

Revizyon Rinoplasti, burun ameliyatı sonrası memnuniyetsizliği gidermek için yapılır. Bu nedenle hasta sürekli olarak ilk ameliyattan sonra yaşadığı sorunlara odaklanır. Bu sorunların düzeltilmesi için genel anestezi altında yapılan operasyonlar ikincil burun cerrahisi revizyonu kapsamına girer. Burun ameliyatlarının 12 aya kadar iyileşme süreci vardır. Bu nedenle revizyon ameliyatı ilk ameliyattan en az 12 ay sonra yapılmalıdır.

Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Revizyon burun estetiği öncesi ve sonrası hastalarımızın dikkat etmesi gereken konular bulunmaktadır. Hastaların konulara uyumda hassas davranmaları çok önemlidir. Bu konular, iyileşme sürecinin zamanında tamamlanmasını doğrudan etkilemektedir.

Revizyon Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir sonuç elde etmek için bu sürece aktif olarak katılmak önemlidir ve bu kısmen cerrahınızın revizyon rinoplasti öncesi talimatlarına ne kadar uyduğunuza bağlıdır. Herhangi bir kalifiye cerrah size sigarayı bırakmaktan kaçınmanızı tavsiye eder. Ayrıca kan sulandırıcı ilaçlardan 48 saat önce ve ameliyattan sonra 2 hafta alkol alınmamalıdır. Cerrahınız sizi laboratuvar testleri yaptırmaya veya diğer uzmanlardan ek tıbbi değerlendirmeler almaya yönlendirebilir. Burun estetiği kan dolaşımını etkileyebileceğinden şeker hastalarının doktorlarına haber vermeleri çok önemlidir.

Revizyon Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

After 6-8 weeks of surgery, your nostrils may come in pieces with slimy, bloody, dry shells. Don’t do onları temizlemek için ekstra bir şey. Bunlar geldiği sürece spreyinizi kullanmaya devam edin. Sabah uyandığınızda burnunuzu sıkmadan nazikçe temizleyin. 6-12 hafta sonra revizyon rinoplasti eskisi gibi kokmayabilir. Kendi kendine normale dönecektir. Ancak çok rahatsızsanız günde 1-2 kez kahve koklama egzersizleri yapabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları, hastalarımızın en çok merak ettiği konulardan birisidir. Burun estetiği operasyonlarının fiyatları, başta operasyonun yapılacağı hastaneye, doktorun bilgi ve tecrübesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin; burun estetiği ameliyat ücretleri İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa ve İzmir gibi farklı kentlerde operasyon fiyatları birbirinden farklı olacaktır.

Rinoplastinin Faydaları

Fonksiyonel Rinoplasti

Revizyon rinoplasti, burun hava akışını iyileştirmek için burun yapısını ve gücünü geri kazandırır. Form ve fonksiyon doğrudan ilişkilidir, bu nedenle burun fonksiyonunun iyileştirilmesi aynı zamanda burnun görünümünü de iyileştirir ve bunun tersi de işlemden sonra daha kolay nefes alabilmeniz için.

Doğal Burun Estetiği

Dr. Dilber, tatmin edici olmayan rinoplasti sonuçları hakkında onlarca yıl çalışarak, öğreterek ve yazarak geçirdi. Abartılı görünen burunlarda doğal görünümlü sonuçları geri kazandıracak bilgi, deneyim ve beceriye sahiptir. Başka doktorlar tarafından birden fazla burun ameliyatı geçirmiş hastalar bile Dr. Dilber revizyon yaptıktan sonra daha çekici görünen burunlara kavuşmaktadır.

Özgüven Kazanma

Burun yüzün merkezi bir özelliğidir ve kişinin genel görünümü üzerinde derin bir etkisi olabilir. Hastaların çoğu, bu etkili yüz özelliğini iyileştirdikten sonra gelişmiş bir kendilik imajı ve önemli ölçüde artan bir güven yaşarlar.

Güvenilir Bir Uzman

Dr. Dilber bir revizyon rinoplasti uzmanıdır ve bu prosedürü derinlemesine incelemiştir. Diğer burun uzmanlarının sıklıkla tavsiye istediği kişidir. Dr. Dilber, uzmanlığını hastaları için önemli gelişmeler sağlamak için kullanıyor ve diğer cerrahları ideal cerrahi teknikler konusunda eğitmek için dünya çapında konferanslar verdi.

Burun Estetiği Öncesi & Sonrası

Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Muhammet Dilber tarafından yapılan burun estetiği ameliyatlarının öncesi ve sonrası fotoğraflarını izleyebilirsiniz.

Kimler Burun Estetiği İçin Uygundur?

Estetik girişimler insanın kendisini “daha iyi hissetmek” için yaptırdığı ameliyatlardır. Eğer burnunuzda belirgin bir şekil bozukluğu varsa ve bunu düzelttirmek size kendinizi daha rahat, daha uyumlu, daha güvenli hissettirecek ise uygun bir aday olabilirsiniz.

Çok küçük veya büyük burunlular, burun ucu sarkık veya düşük olanlar, geniş, kemerli, eğri, asimetrisi ve burun deliklerinde sorunlu bireyler ve nefes alma güçlüğü çekenler ameliyat için aday olabilirler.

Burun estetiği öncesi ve sonrası videoları

Burun estetiği öncesi ve sonrası videolarını izlemek için YouTube sayfamızı takip edin.
Revizyon Rinoplasti

Revizyon Burun Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Türkiye’de Burun Ameliyatı Maliyeti Burun estetiği, sadece plastik cerrahın sıra dışı bir tekniğini değil, aynı zamanda ameliyat sonrası prosedür sırasında tıbbi derneklerin tekniklerini de gerektiren en karmaşık prosedürdür, çünkü deneyimli bir ekip, bir komplikasyon olasılığını önemli ölçüde azaltır. kalkmak. Bu nedenle, kabul görmüş bir plastik cerrah ile çok sayıda cerrahi operasyonu uygun maliyetle gerçekleştiren bir kliniği tercih etmek önemlidir. Spesifik rinoplasti operasyonları, ameliyat öncesi testler, anestezi, ilaçlar ve ek uygulamalar gibi tedavi planının detaylarına bağlı olsa da, Türkiye’de burun estetiği, devletin sağlık turizmi için desteklediği teşvikler sayesinde burun estetiği için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. bu metni değiştirin.

Burun estetiği operasyonlarının fiyatları, başta operasyonun yapılacağı hastaneye, doktorun bilgi ve tecrübesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin; burun estetiği ameliyat ücretleri İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa ve İzmir gibi farklı kentlerde operasyon fiyatları birbirinden farklı olacaktır.

mak üzere, kişinin sigortasının olup olmamasına ve sigortasının bunu karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir.

Farklı bir çok hastane ile anlaşmamız var ve operasyonu bir çok hastanede yapabilmekteyiz. Maliyetlerde en çok etkili olan, kişinin operasyonu hangi hastanede geçirmek istediğidir.

Bir operasyonda en önemli husus operasyonun sonucunun hastayı tatmin etmesidir. Maliyetler tabiî ki önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelik her zaman mutlu olabileceğiniz bir sonuca ulaşmak olmalıdır.

Burun estetiği operasyonlarının fiyatları, başta operasyonun yapılacağı hastaneye, doktorun bilgi ve tecrübesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin; burun estetiği ameliyat ücretleri İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa ve İzmir gibi farklı kentlerde operasyon fiyatları birbirinden farklı olacaktır.

Farklı bir çok hastane ile anlaşmamız var ve operasyonu bir çok hastanede yapabilmekteyiz. Maliyetlerde en çok etkili olan, kişinin operasyonu hangi hastanede geçirmek istediğidir.

Türkiye’de Burun Ameliyatı Maliyeti Burun estetiği, sadece plastik cerrahın sıra dışı bir tekniğini değil, aynı zamanda ameliyat sonrası prosedür sırasında tıbbi derneklerin tekniklerini de gerektiren en karmaşık prosedürdür, çünkü deneyimli bir ekip, bir komplikasyon olasılığını önemli ölçüde azaltır. kalkmak. Bu nedenle, kabul görmüş bir plastik cerrah ile çok sayıda cerrahi operasyonu uygun maliyetle gerçekleştiren bir kliniği tercih etmek önemlidir. Spesifik rinoplasti operasyonları, ameliyat öncesi testler, anestezi, ilaçlar ve ek uygulamalar gibi tedavi planının detaylarına bağlı olsa da, Türkiye’de burun estetiği, devletin sağlık turizmi için desteklediği teşvikler sayesinde burun estetiği için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. bu metni değiştirin.

Hi, How Can We Help You?